All On Four İmplant Tekniği

Son dönemlerde popüler olmaya başlayan bir implant tekniği yöntemidir.

All On Four İmplant Yöntemi Nedir ?

Genellikle çok daha kısa bir süre içerisinde taburcu olmak isteyen ve daha az cerrahi işlem görme taraftarı olan hastalar, All On Four implant tekniği denilen bu yöntemi kullanırlar. Hastalar içerisinde tam dişsiz olanlara, belirli açılarla ağız bölgesine 4 adet dental implant ilk olarak yerleştirilir. Daha sonra aynı gün içerisinde diş protezi sabitlenmesini sağlamak için bazı prosedürler uygulanır.

All On Four İmplant Tekniği Herkese Uygulanabilir mi ?

Yeterli kemik hacmine sahip olan tüm tam dişsiz hastalarda kullanılabilen All on Four implant tekniği, bu konuda herhangi bir sınıra sahip değildir. Dental implant ameliyatı  ile ilgili herhangi bir engel oluşturacak sistematik rahatsızlığınız yoksa, bu teknik ile  dişlerinizi çok daha sağlam bir şekilde eski haline çevirebilirsiniz.

All On Four Uygulamasından Sonra Herhangi Bir Ağrı Oluşur Mu ?

Dental implant işlemleri, genellikle bir miktar ağrıya neden olmaktadır. All On four  uygulamasından sonra da bir miktar şişlik ve ağrı olması normaldir. Doktorunuzun size vereceği ilaçlarla birlikte, bu ağrı ve şişliği azaltabilirsiniz.

Ameliyattan Korkanlar İçin All On Four İşlemi Uygun Mu ?

Lokal anestezi ile birlikte yapılan All On Four uygulaması, korkuya yer bırakmayacak türden bir operasyondur. Eğer kaygı düzeyiniz yoğun miktarda ise, genel anestezi ile de bu işlem yapılabilir.

All On Four Tedavisi Ne Tür Aşamalara Sahip ?

Öncelikli olarak detaylı bir klinik ve radyolojik muayene işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Hemen ardından çeşitli ölçümler yapılarak, hastaya uygun bir planlama ortaya çıkarılır. Normal şartlarda; All On Four işlemi hem diş protezi, hem de cerrahi protez olmak üzere 2 aşamaya ayrılır. Tedavinin yapılacağı zaman ise 4 adet dental implant hastanın diş boşluğu kısmına yerleştirilir. Yine aynı gün içerisinde, diş protezi dental implantların üzerine geçirilerek işlem tamamlanmış olur.

Daimi Diş Protezleri Ne Zaman Yapılır ?

Yaklaşık olarak 3 aylık bir sürenin sonunda hastalara; daimi diş protezleri uygulaması gerçekleştirilir.