Çene Kemik Tozu

Daha çok kemik tozu olarak tabir edilen bu yapı sayesinde; implant işlemleri çok daha efektif bir şekilde yapılabiliyor. Kemik greftleri; insan kaynaklı, hayvan kaynaklı ve sentetik olarak üretmek üzere çeşitli  küçük partiküllü toz şeklinde yapılır. Çene kemik tozlarının blok şeklinde üretildiği de görülebilir.

Çene Kemik Tozları Yetersiz Kemik Varlığında Kullanılabilir mi ?

Dental implant yapılacak bölgede; eğer yetersiz kemik varlığı tespit edilmişse, çene kemik tozları kullanılabilir. Dişlerin tam olarak tutunabilmesi ve bulunduğu kök kısma oturabilmesi için, çene kemiği tozları kullanılmaktadır. Hastalar için farklı ve belirgin miktarlarda kemik grefti kullanılabilir.

Diş Çekimi İle Aynı Seansta İmplant Yaptıranlar Çene Kemik Tozu Kullanabilir Mi ?

Bazı hastalar diş çekimiyle aynı seansta implant yapma talebinde bulunabilir. Bunun gerçekleşebilmesi için öncelikli olarak kök kısmındaki kemiğin yeterli olması gerekmektedir. Kullanılacak çene kemik tozu ise, diş çekiminden hemen sonra bu kemik yeterliliğini sağlayabilecek düzeydedir. Kemik tozu uygulaması sayesinde implant yapılan bölgenin çok daha hızlı bir şekilde iyileşmesi ve kemik hacminin artması sağlanabilir.