Dental İmplant

Titanyum vida sistemi olarak adlandırılabilecek dental implant, son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

Diş İmplant Nedir ?

Bazı durumlarda diş kayıpları çoklu bir şekilde yaşanabilir. Hareketli protez kullanmak yerine, sabit protez kullanmak isteyenler için dental implantlar daha kullanışlı olmaktadır. Herhangi bir bölgede veya ağzın tamamında dişsizlik sorunu varsa, bu tarz implantlar kullanmak mümkün. Böylece ağızdan sürekli olarak çıkma eğiliminde olan hareketli protezler, sabit bir diş köküne oturtulmuş olur. Diş implant  tedavileri, tüm diş uygulamalarında kullanılabilir.

Diş İmplant Tedavisi Nasıl Yapılıyor ?

Titanyum yapının kemiklerle bütünleşmesi için, 2 ile 4 ay arasında bir zamana ihtiyaç vardır. Bazı durumlarda ekstradan çene kemiğine müdahalede bulunulursa, bu bekleme süresi yaklaşık olarak 6 ay gibi bir rakama da çıkabilir. Eğer üst çene kısmında sinüs boşluğunu kaldırma uygulaması da yapılmışsa, yine süre yaklaşık olarak 6 ay gibi bir rakama ulaşıyor. Her ne kadar sonuçlar; süre olarak uzayabilse bile, alınan verimin son derece yüksek olduğu söylenebilir.

Diş İmplant Ameliyatları Zorlu Geçiyor Mu ?

Dental implant işlemlerinin hem ameliyat öncesinde, hem de ameliyat sonrasında zor olup olmaması size bağlıdır. Yapılacak olan işlemlerde, lokal anestezi kullanıldığı için genellikle ağrısız geçtiği söylenebilir. Sizlere operasyon yapılmadan önce, reçete edilecek olan ilaçların alınması da, uygulamanın rahat geçmesi açısından son derece önemlidir. Dental implant tedavisi uygulandıktan sonra, gargara kullanabilir ve iyi bir ağız bakımı yaparak iyileşme sürecinizi bir miktar daha hızlandırabilirsiniz.

Dental İmplant Yaptıktan Sonra Süreç Nasıl İşler ?

Öncelikli olarak implantların kemikle birleşim işlemini tamamlaması gerekiyor. Çenenin üst kısmında yaklaşık olarak 3 ay, alt kısmında ise 2 ay gibi bir kemikle birleşmenin beklenme süresi bulunmaktadır. İlerleyen aşamalarda ise, porselen kaplamalar yapılarak uygulama bitirilir.

Dental İmplantlar Ne Kadarlık Bir Ömre Sahiptir ?

Normal dişlerin ömrü ile dental implant dişlerin ömrü aynıdır. Gerekli tüm ağız ve bakım işlemlerini gerçekleştirdiğinizde, uzun bir zaman boyunca bu dental implantları kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda hareketli protezler, implantlara adapte edilebilir ve böylece onları da sabit bir protez gibi kullanabilirsiniz.