Dental Mini İmplant

Standart olarak kabul edilen dental implantlara göre mini dental implant, bir miktar daha küçük boyutlara sahiptir.

Dental Mini İmplant Nedir ?

Çap olarak genellikle 2 ile 2.8 mm civarında olan dental türüne, mini dental implant denilmektedir.

Herkes Mini Dental İmplant İşlemi Görebilir Mi ?

Genellikle dental mini implantlar; ağır hastalarda önerilen bir tedavi türüdür. Yaşı bir miktar daha ileride olan kişilerin; kalp, diyabet ve hipertansiyon gibi rahatsızlıklardan dolayı sorun yaşamaması için bu tarz uygulamalar kullanılabilir. Böylece hastalığı olanlar, daha rahat bir şekilde ağız ve diş tedavisi olma imkanına kavuşur.

Dental Mini İmplantlar Ne Tür Avantajlar Sunar ?

Diş etlerinizde herhangi bir kesi yapmanıza gerek kalmadığı için, oldukça pratik olarak görülebilir. Ayrıca mini dental implant tedavisinden sonra; şişlik, ağrı ve kanama da ortaya çıkmaz. Hem sistematik rahatsızlıklara sahip olanlar, hem de yaşlı kişiler bu uygulamayı kullanabilirler.

Dental Mini İmplant Fiyatları Uygun Mu ?

Diğer implant türlerine göre bir miktar daha küçük olması nedeniyle, dental mini implantlar çok daha uygun fiyatlarla işlem görür.

Mini Dental İmplant Ne Tür Durumlarda Tercih Edilmez ?

Belli bir oranda kemik yetersizliğiniz varsa, genel olarak dental mini implant sizlere önerilmez. Ayrıca kemik yüksekliği de bu işlemin yapılıp yapılmaması konusunda  önem arz eder. Alt çenede kemik yüksekliği 10 mm den daha azsa, mini dental implant işlemi yapılmaz. Üst çenede kemik yüksekliği 13 mm den az ise, yine aynı şekilde sizlere mini dental implant tedavisi uygulanmaz.