DİŞ ETİ ESTETİK TEDAVİ

Diş eti estetiği, diş etlerindeki çekilme, şişme, renk koyulaşması gibi problemlerin giderilmesinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uygulanan bu tedaviye Pembe Estetik tedavisi de denilmektedir. Bu problem sosyal ve iş hayatınızı ciddi bir şekilde etkileyebilmektedir. Ancak bu sorundan kurtulmak mümkün. Günümüzde diş doktorlarının en fazla ilgilendiği sorunlardan biri olan diş eti hasarlarından uygulanan ufak bir işlemin ardından kurtulabilirsiniz. Genellikle 18 yaşını doldurmuş herkese uygulanabilen tedavi ile sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olup hayatınıza istediğiniz gibi devam edebilirsiniz.    

Diş Eti Estetik Tedavi Yöntemleri

Diş eti estetik tedavisi, uzaman doktor kontrolünden sonra dişlerin yapısına göre uygulanmaya başlanır. Her kişinin diş yapısı farklı olduğu için uzman doktor tarafından belirlenen bir uygulama yönetimi kullanılır. Genel olarak uygulanan tedavi yöntemleri:

Gingivektomi: Problemli diş etlerinin cerrahi bir işlem uygulanarak uzaklaştırılmasıdır.  Önce zarar görmüş diş eti dokusu temizlenir ardından da dolgu ya da kuron diş, dişeti çizgisine yerleştirilir. Günlük hayatta uygulanan diş fırçalama yönteminin temizleyemediği gıda artıklarının oluşturduğu bakteriler bu yöntem sayesinde yok olurlar. Bu yöntem sayesinde gülüşler daha canlı olacaktır.

Gingivoplasti: Diş çevresinde bulunan diş eti dokularının şekillendirilmesi işlemidir. Bu uygulamaya Gingivektomi sonrası uygulanan bir işlem de diyebiliriz. Boyu uzatılan dişlerin ve fazla görünen kısımların alınmasından sonra Gingivoplasti işlemi ile yeniden şekil kazandırılır. Böylece dişler daha orantılı bir şekil alarak çok güzel bir görüntü sergiler.

Rejeneratif: Dişeti ve dişleri destekleyen dokuların iltihaplanarak zarar görmesinden sonra oluşan hastalıklara uygulanan bir yöntemdir. Zarar gören dokular uzaklaştırılır ve doku uyarıcı proteinler ya da kemik grefti kullanılarak destek yapısı oluşturulmasında uygulanan bir yöntemdir.

Kron Boyu Uzatma: Dişlerde meydana gelen doku kaybını engellemek için uygulanan tedavi yöntemidir. Özellikle çürüyen dişte çürüğün diş eti altına kadar inmesi durumunda dişlerin kron boyu uzatılır ve fazla olan diş eti dokusu çıkarılır. Ardından ise kemik yeniden şekillendirilerek dişlere uzun bir görünüm sağlanır.

Ayrıca Diş eti estetiği yöntemlerinde çözüm bulunamazsa sorunun giderilmesi için doktorunuz da uygun görürse Botoks tedavisi de uygulanabilir.

Diş Eti Estetik Tedavi