Ortodonti Tedavi

Genellikle dişlerini estetik yönden beğenmeyen kişiler; ortodonti tedavi yöntemini tercih ederler. Sabit ortodonti tedavi çeşitleri olduğu gibi aynı zamanda, hareketli ortodontik tedaviler de mümkündür.

Ortodontik Tedavi

Sabit Ortodontik Tedavi Nasıl Yapılıyor ?

Dişlerinizde herhangi bir çarpıklık varsa veya ayrık olma gibi durumları mevcutsa; bunlar ortodontik tedavi ile düzeltilebilir. Tüm bu ağız ve diş tedavisi yöntemleri için  ilgili ortodontik tedavi uygulanır ve 1 ay boyunca kontrolleriniz yapılır. Bu kontroller de tamamlandıktan sonra 3 ay sonrası için randevu verilir ve ilerleyen zamanlarda her 6 ayda bir rutin kontroller gerçekleştirilir. Bu sayede tedavi bittikten sonra bile her zaman için yanınızda yer alırız.

Sabit Ortodontik Tedaviler Dişlerde Çürük Meydana Getirir Mi ?

Normal şartlarda ortodontik tedavinin herhangi bir şekilde dişlerde çürük yaratma gibi sorunlara neden olduğu görülmedi. Ancak ağzınızda tel bulunurken, temizliğe gerekli özeni göstermezseniz, bu ilerleyen zamanlarda çürüme yaratacaktır. Eğer diş telleri ağzınızda bulunurken, gerekli önlemleri almazsanız çürükler daha büyük sorunlara yol açabilir.

Braketler Söküldüğünde Dişlerde Hasar Meydana Gelir mi ?

Diş telleriniz çıkarılacağı sırada, yapıştırıcı madde de dişlerinizden çıkartılır. Böylece hiçbir şekilde diş minenizde herhangi bir kayıp problemi ile karşı karşıya kalmazsınız. Braketler dişlerinizden söküldükten sonra; temizleme ve cila işlemlerini gerçekleştirmeniz de son derece önemlidir.

Diş Telleri Çıkartıldığında Eski Diş Düzensizliği Yeniden Oluşur Mu ?

Diş telleri ağzınızdan söküldüğünde yaklaşık olarak 6 ile 8 dişin sabitleyici tel ile birbirine sabitlenmesi sayesinde; eski diş düzensizliği meydana gelmez. Bu tedaviniz bittikten sonra mutlaka ortodontistinizden göreceğiniz kontroller doğrultusunda düzeninizi sağlayın.

Sabitleyici Teller Konuşmada Bozukluk Yaratır Mı ?

Sabitleyici tel ile tedavi olan hastalarımız genellikle; 1 hafta içerisinde bu tellere alışır. Üstelik sabitleyici teller çok da fazla kalın olmaması nedeniyle kesinlikle konuşmayı etkilemez.

Sabitleyici Dişler Tamamen Çıkarsa Nasıl Bir Uygulama Gerçekleştirilir ?

Bir nedenle sabitleyici yerinden çıkarsa; 3 gün içerisinde dişleriniz de hafif bir çarpıklık meydana gelebilir. Bizim bu konuda önerimiz kısa bir süre içerisinde  ortodontistinizle durumu görüşerek gerekli tedbirleri almanızdır. Aksi takdirde uzun bir sürenin verdiği kazanımlar boşa çıkabilir.

Şeffaf Ortodonti Diş Tedavisi
Ortodonti
Ortodonti Diş Tedavisi