Zirkonyum Diş Nasıl Yapılıyor ?

Zirkonyum kaplama işlemlerinde izlenecek olan tüm adımlar, son derece dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Hem diş etindeki hem de dişlerdeki oluşabilecek problemlerin önlemi önceden alınmalıdır.

Zirkonyum Kaplama İçin Ne Tür Önlemler Alınır ?

Dişler Zirkonyum kaplama için hazır hale getirilir ve bu nedenle ilk aşama olarak bir miktar küçültülür. Diş etlerinin sağlıksız bir durumda olması, zirkonyum kaplama  uygulamasını zorlaştıracaktır. Bu nedenle diş etlerinin de sağlıklı bir konuma getirilmesi gerekiyor.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılıyor ?

Renk olarak dişinize tam uyum sağlaması için laboratuvarda çalışma yapılır. Üst kısıma ise porselen yapı işlenir ve böylece klinik ortamda kişiye uyum göstermesi sağlanır. Böylece tam olarak hastaya uyumlu bir diş yapısı da elde edilmiş olur.

Son Aşamada Kaplama İşlemi ?

Dişler için yapılmış olan özel yapıştırıcılar sayesinde; dişe daimi olarak zirkon kaplama yapıştırılır. Bu işlem; en sonda uygulanır ve tamamlanma aşamasıdır.

Zirkon Diş Diğerlerinden Ayırt Edilebilir mi ?

Bu tedavi türünün yaygın olarak kullanılmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi; kendi dişlerinizden ayırt etmeden kullanabilme olanağıdır. Hem rengi hem de sağlamlığı sayesinde diğer dişlerle aynı özelliklere sahip oluyor.

Zirkonyum Kaplama Aşamalarında Ağrı Olur Mu ?

Lokal anestezi uygulaması, ağız ve diş tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Hastaların yalnızca az bir kısmında sızlama ortaya çıkar.

Bu Tedavi İşlemi Ne Kadar Zaman İçinde Sonuçlanır ?

Hem diş hekimlerinin, hem de hastaların memnun kalabilmesi için birkaç deneme yapılmaktadır. Eğer diş etlerinizde hiçbir problem veya kusur yoksa, bir hafta içerisinde işlem tamamlanmış olur.

Zirkonyum Kaplama İstediğiniz Zaman Çıkarılabilir Mi ?

Ne zaman isterseniz, bu diş kaplamalarını çıkarma imkânına sahipsiniz. Kesildikten sonra çıkarılması nedeniyle Zirkonyum kaplama, hiçbir şekilde rahatsızlık  hissettirmez. Dişlerde de herhangi bir doku kaybı oluşmaz. Böylece bu işlemden vazgeçerek çıkarsanız bile, herhangi bir negatif durumla karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Zirkonyum Kaplama Diş Etlerine Uyum Sağlar mı ?

Zirkonyum diş, oturtulduğu dokuyla tamamen uyum gösterdiği için olumsuz bir durumla nadiren karşılaşırsınız. Metal desteği bulunan protezlerde ortaya çıkan boyun bölgesindeki diş etinde morumsu yapıların oluşması, zirkonyum kaplama tedavisinde ortaya çıkmaz.