ZİRKONYUM DİŞLER NASIL YAPILIYOR?

İnsanların yaşamları boyunca diş ve diş sağlıklarına fazlasıyla önem vermeleri gerekmektedir. Bu verilecek olan önem kimi zaman kendi sağlığını koruması açısından olurken kimi zamanda görünüş bakımından iyi durumda olmasını sağlamaktadır. İnsanlar doğuştan gelen diş yapısı ve şekillerinin farklılıklarından dolayı şikayetçi olabilmektedirler. Kimi insanlarda dişlerinin düzeni açısından eğrilikler bulunurken kimi insanlarda da dişlerindeki sararmalar ve lekelerden dolayı sıkıntı içerisinde olmaktadırlar. Meydana gelen bu farklı problemler yüzünden daha iyi bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler ağız ve diş sağlığı için operasyon geçirmeyi tercih ederler. Dişlerinde sorunlar olan kişilere artık günümüzde teknolojinin de gelişmiş olması sayesinde zirkonyum yöntemi ile kolaylıklar sağlanmaktadır.

Zirkonyum demek dişlerin daha güzel, parlak ve sağlıklı görünmesi adına doktorlar tarafından uygulanan alaşımlardır. Bu yapılan yöntem sayesinde eski düzensiz ve sağlıksız dişlere sahip olan kişilere de alternatif çözümlerin üretilmesi sağlanmış olunmaktadır. Bu alaşımların yapımı sırasında kişinin orijinal dişlerine zarar vermeden kötü görüntüye çareler üretilmektedir. Bu işlemi yaparken dişlerin kendi dokusuna, estetik güzelliğine ve sağlamlığına karşı hiçbir problem meydana getirilmemektedir. Bu yapılan işlem de kişilerin tam da istediği gibi dişlerinin güzel görünümlere ulaşmasını sağlamaktadır. Bu sayede zirkonyum diş yaptıran kişilerin kendilerine olan öz güvenleri de yükseleceğinden dolayı hayatı olumlu yönde yaşamaya başlamalarının önü açılmış olmaktadır.

Zirkonyum Tedavisinin Ne Gibi Durumlarda Kullanılmaları Gerekir?

Dişe uygulanan yapısal müdahale ve diş beyazlatma operasyonundan herhangi bir sonuç alınamaması gibi durumlarda zirkonyum tedavisinin uygulanması uygun görülmektedir. Dişlerin iç ve dış kısımlarında bulunan florlar ile antibiyotikler dişlerde zirkonyum tedavilerinin yapılmasını gerektiren nedenler arasında gösterilmektedir. Bunların yanı sıra dişlerinde kırıklıklar meydana gelmesi, dişlerin yapısal açıdan kesik olarak görünmesi ve dişlerin ayrık bir düzen alması sebepleri yüzünden de zirkonyum tedavisinin yapılması uygun görülmektedir.

Yapılan Zirkonyum Dişlerin Olumlu Yönleri Nelerdir?

·        Yenmekte veya içilmekte olan yiyecekler soğuk ya da sıcak olmasının yaptırılan zirkonyum dişlere zararı hiçbir şekilde olmamaktadır. Yani bu aşamada hissiyat açısından bu dişler kişilere rahatsızlık vermemektedir.

·        Zirkonyum diş yaptırılmasının ana nedenlerinden biri de daha estetik ve daha parlak bir görünüme sahip olmaktır. Bu düşünce günlük hayatımızda binlerce kişi ile iletişim halinde olanlar açısından oldukça önemlidir. Önemli olmasının altında yatan neden ise dış görünüşe fazlasıyla değer veriliyor olmasından kaynaklanmaktadır.

·        Dişlere uygulanmakta olan kaplama çeşitleri oldukça fazladır. Ama zirkonyum tedavisi ile meydana getirilen dişler diğer kaplama yapılan dişlere oranla oldukça gerçekçi ve sağlam bir özellik taşımaktadır.

·        Diş kaplama alternatiflerinde metal alaşım ile işlem yapıldığı için diş etlerinin alt kısımlarında koyu renkte izler kalmaktadır. Fakat, zirkonyum tedavisi ile oluşturulan diş kaplamalarında diş etlerinde herhangi bir iz kalma ihtimali yoktur.

·        Zirkonyum dişler insan ağzının kokmasına veya yemeklerden alınan tatlarda eksikliklerin yaşanmasının da önüne geçebilmektedir. Bu sayede de diğer kaplama çeşitlerine göre kendini daha ön planda tutması sağlanmaktadır.

Zirkonyum Dişler Nasıl Yapılıyor