Zirkonyum Dişlerin Avantajı

Zirkonyum dişler metallerden farklı olduğu için birçok avantajı da beraberinde getirir.

Zirkonyum Dişler Doğal Görüntü Verir Mi ?

Dişlerinizde yaptırdığınız tüm işlemlerde en önemli konu, ışık geçirgenliği ile ilgilidir.  Eğer ışık geçirgenliği özelliği varsa, doğal diş görüntüsü ortaya çıkar. Böylece, kesinlikle estetik yapılmış bir diş görüntüsü ortaya çıkmaz.

Bu Diş Tedavisi Her Yaşta Yapılabilir Mi ?

Estetik diş tedavilerinde istediğiniz her zaman işlem uygulanabilmektedir. Zirkonyum  kaplama uygulamasında ise, yine aynı şekilde her yaşta işlem yapabilme imkanı bulunmaktadır. Yalnız bununla ilgili küçük bir detay var. 18-20 yaşına kadar yapılan tedavilerde ağız ve çene bölümü tam olarak gelişmediği için, bazı aralanmaların  ortaya çıktığı görülebilir. Bu yaşlardan sonraki dönemlerde herhangi bir risk bulunmamaktadır.

Zirkonyum Dişler Metalimsi Bir Görüntü Oluşturur mu ?

Bu estetik diş türünde; herhangi bir metal kullanılmadığı için, kesinlikle mat görüntü ortaya çıkmaz. Bunun yerine son derece canlı bir estetik görünüme sahip olursunuz.

Zirkonyum Dişler Herhangi Bir Diş Eti Rahatsızlığına Neden Olur Mu ?

Şu ana kadar yapılan estetik diş tedavilerinde, diş eti rahatsızlıklarının oluşma ihtimali, genellikle düşük olmuştur. Zirkonyum dişlerin tam olarak oturtulmasından sonra, diş etlerinde hafif bir rahatsızlık meydana gelse bile bu genellikle geçicidir.

Zirkonyum Kaplamaların Herhangi Bir Dezavantajı Bulunuyor mu ?

Ağzınızda dişsiz aralıklar uzun bir alanı kaplıyorsa, kırılma ihtimali de buna göre  artış gösterecektir. Bu tarz dişlere sahip olan kişilerde, genellikle tavsiye etmediğimiz bir estetik tedavi biçimidir.

Zirkonyum Dişler Herhangi Bir Alerjiye Neden olur mu ?

Zirkonyum elementinin en çok beğenilen özelliklerinden bir tanesi de, içerisinde metal taşımaması. Bu sayede dişlerde mat bir görüntü ortaya çıkmaz. Zirkonyum  dişlerin içerisinde bulunan Zirkonyumun içerisinde bulunan maddelere karşı herhangi bir alerjiniz varsa, ağzınızda bazı problemler ortaya çıkabilir.

Bu Estetik Tedavide Kırılma Veya Düşme Problemi İle Karşılaşırmıyız ?

Sağlam bir dişin kırılma ihtimali ile, zirkonyum kaplamanın kırılma ihtimali birbirine oldukça yakındır. Bu nedenle çok sert bir kuvvet uygulanmadığı sürece, genellikle kırılma veya çatlama sorunu ile karşı karşıya kalmazsınız. Zirkonyum kaplamanın altında bulunan dişte çürüme meydana gelirse, diş tedavi edilir ve kaplama yeniden yapıştırılır.