ZİRKONYUM DİŞLERİN AVANTAJLARI

Zirkonyum dişler, çürümüş veya lekeli dişlere sahip olan kişilerin sıklıkla tercih etmiş oldukları bir diş kaplama çeşidi olmaktadır. Aşırı fazla bir şekilde tercih edilmesinin altında yatan birçok neden bulunmaktadır. Bu nedenler kişinin hayatını devam ettirirken kendine öz güven kazandırması açısından da oldukça fazla öneme sahiptir. Diş kaplama adı altında birçok farklı alternatif kaplamalar bulunmaktadır. Bu alternatifler arasında çoklukla tercih edilen bir diğer kaplama çeşidi metal alaşımlar sayesinde olan kaplamalardır. Bu metal kaplamalar zamanla diş etlerine olan zararları meydana çıkmasından dolayı diş kaplatmak isteyen kişilerin pek de tercih etmemelerine neden olmaktadır. Birazda zirkonyum dişlerin avantajlarından bahsedelim.

Harika Bir Görünüm Sağlar

Zirkonyum diş kaplaması yaptıran kişilerin dişlerindeki parlaklıklar hemen dikkat edilmektedir. Yapılan bu tedavi sayesinde eski cansız diş görünümüne elveda diyen kişilerin kendilerine olan güvenlerinde de artışlar görünmektedir. Zirkonyum dişler yapı bakımından saydam özellik göstermektedir. Bu özellik sayesinde de orijinal dişleriniz gibi dış dünyaya görünümü sağlanmaktadır.

Oldukça Sert Ve Dayanıklıdır

Zirkonyum elementi değerli taşlar arasında en serti ve en dayanıklısı olarak bilinmektedir. Zirkonyum dişlerin tercih edilmesinde önemli rol oynamasının altında yatan etkenlerde bu özellikler olmaktadır. Zamanla tüketimi sağlanan besinler orijinal dişlere zarar verebilmektedir. Fakat, zirkonyum diş yaptıran kişilerin yıllar geçse de yemiş veya içmiş oldukları besinlerden dolayı dişlerinde herhangi bir yıpranma veya aşınma gibi durumların yaşanması söz konusu olmamaktadır. Yani zirkonyum diş kaplamasını oldukça iyi koruyan kişilerin ömürleri boyunca bu dişleri rahatlıkla kullanacakları garantisi verilmektedir. Zirkonyum diş kaplamalarının diğer diş kaplamalarına oranla 5 kat daha fazla kuvvetli ve dayanıklı olduğu bilinen bir gerçektir. Bu kuvvetlilik sayesinde çiğnemekte olduğunuz besinlerin esnemesinin sağlanmasına yaramaktadır. Bu sayede de dişleriniz besinleri kolay bir şekilde öğütülmesini sağlamaktadır.

Güvenli Bir Şekilde Gülmenize Katkı Sağlar

Zirkonyum değil de metal kaplama yaptıran kişilerin gülümsemelerinde diş etlerinde metal alaşımların görünmesi karşıdaki kişi açısından olumsuz görüntülerin meydana çıkmasına neden olmaktadır. Fakat zirkonyum diş kaplamasında herhangi bir kalıntının dış görünüme çıkması mümkün olmamaktadır. Bu sayede gülüşlerinizde kendinize fazlasıyla güven sağlamanıza yaramaktadır.

Metal Maddeler İçermemektedir

Diş kaplama tedavilerinde genelde metal alaşımlı maddeler tercih edilmektedir. Bu metal alaşımlar alışveriş merkezleri veya önemli yerlere girişlerde konulan xray cihazlarında sıkıntıların meydana gelmesinde etkili rol oynamaktadır. Altın renkli kronlu dişlerin gösteriş açısından daha popüler olduğu dönemlerin tam tersi olarak artık günümüzde fazla da tercih edilmemektedir. Altın renkli kronların günümüzde tercih edilmemesinin en önemli nedeni, insanların olduğundan daha genç görünmek istemelerinden kaynaklanmaktadır. Bunun için zirkonyum diş kaplamaları hem beyaz parlak renk olması nedeni ile hem de orijinal dişe en yakın maddelerin kullanımı sayesinde oldukça fazla bir şekilde tercih edilmektedir.