Hassas Diş Protezi Nedir ?

Genellikle, hastalarda diş eksikliğinin çok ciddi miktarlarda olduğu tedavilerde  kullanılan bir diş protezidir. Uzman hekimlerimiz tarafından yuvalara oturan gizli tutucular nedeniyle, çıtçıtlı protez ismiyle de anılır.

Tedavi Süreci Kaç Gün İçerisinde Tamamlanır ?

Yapılacak olan çeşitli ölçü ve provalar ile birlikte; ortalama olarak 5 seans içerisinde  tedavi süreci tamamlanmış olur. Çıtçıtlı protezler için ortalama olarak 2 hafta gibi bir süre yeterli olmaktadır.

Hassas Bağlantılı Diş Protezlerinin Kullanımı Pratik Mi ?

Yoğun diş kayıplarında dişler için hazırlanmış olan yuvalara oturtulan hassas parçalar,  ilk zamanlarda biraz sıkabilir. Belirli bir süre sonra takıp çıkarma işlemlerinin, bir miktar daha rahat yapıldığını görebilirsiniz.

Hassas Protezler Yemek Yeme Esnasında Rahatsız Eder Mi ?

Çıtçıtlı protezlerde yuvanın içerisine yerleştirilmiş olan kısımlar tam olarak oturduğu için; protezler kesinlikle yerinden çıkmaz ve yemek yerken ağzınızı hareket ettirmeniz halinde de herhangi bir rahatsızlık hissi de oluşmaz. Ancak zamanla bu hassas bağlantıların lastiklerinde bir miktar esneme görülebilir. Lastiklerin değiştirilmesi ile birlikte, problemsiz bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

Hassas Diş Protezi Estetik Görünüyor Mu ?

Kancalı protez ile kıyaslandığında çıtçıtlı diş protezi, iç kısımdan destek aldığı için çok daha estetik bir görüntü oluşturur.

Hassas Diş Protezi Kırıldığında Yeniden Onarım İmkanı Var Mı ?

Çıtçıtlı diş protez üzerindeki hassas bağlantı kısımları kırılmadığı sürece, onarım imkanı oldukça kolaydır.

Hassas Diş Protezi Onarım İşlemleri Ne Kadar Zaman Alır ?

Ortaya çıkan herhangi bir kırık veya zedelenme durumlarının boyutuna göre; ağırlıklı olarak 1 ile 2 gün içerisinde onarım imkanı bulunmaktadır.

Hassas Bağlantılı Diş Protezlerinin Kullanım Ömürleri Ne Kadardır ?

Çıtçıtlı diş protezlerinin kullanım ömürleri ile ilgili net bir zaman vermek mümkün değildir. Ancak ağırlıklı olarak çok uzun bir zaman diliminde kullanılabildiği söylenebilir. Yuvalarda meydana gelebilecek herhangi bir zedelenme veya lastiklerin gevşemesi durumlarında, kullanım ömrü etkilenmez. Yalnızca yeniden onarım işlemleri gerçekleştirilir.

Çıtçıtlı Diş Protezi Yapılırken Diğer Dişler Bundan Etkilenir Mi ?

Dişlerde daha önceden hazırlanan yuvalara oturtulan hassas diş protezleri, diğer dişleri kaplar. Bu nedenle hassas diş protezi işlemlerinde, diğer dişlerin de bundan etkilendiğini söylemek mümkün.