Bazı durumlarda hastaya sabit diş protezi yapılamaz. Bu durumda uygulanabilecek en etkili tedavi yöntemlerinden bir tanesi de, kancalı diş protezi dediğimiz yöntemdir. Protez yapılacak kısımda dişsiz bölge bulunuyorsa, hemen önündeki dişe protez kanca ile tutunma işlemi gerçekleştirilir. İsminin kancalı diş protezi olması ise, bu uygulamadan kaynaklıdır.

Kancalı Diş Protezi Yapılırken Diğer Dişlere İşlem Uygulanır Mı ?

Çenenizden ölçü alınarak direkt olarak uygulanan kancalı diş protezi, mevcut dişlere  herhangi bir işlem yapmadan gerçekleştirilir

Kancalı Diş Protezinin Herhangi Bir Alternatif Tedavisi Var Mı ?

Hastalar için kancalı diş protezi uygulamasına alternatif tedavi olarak, çıtçıtlı protez de uygulanabilmektedir. Yalnızca, bu tedavi yöntemini talep eden hastalara uygulanır.

Parsiyel Protezler Estetik Yapıya Uygun Renklerde Uygulanabilir mi  ?

Kesinlikle uygulanabilir. İsteyen hastalar için kancalı diş protezi ağız ve diş yapısının tıpatıp aynısı olarak kullanılabilir. Ancak bunun için de farklı bir sağlık prosedürü uygulanır.

Kancalı Diş Protezlerinin Belirli Bir Son Kullanma Tarihi Var Mı ?

Bu tamamen sizlerin ağız ve diş sağlığına verdiği önemle bağlantılıdır. Protezlerinize iyi bakar ve hijyenini sağlarsanız, çok uzun bir süre kullanabilirsiniz. Ortaya çıkabilecek herhangi bir kemik erimesi veya zayıflama durumlarında, protezlerde bollaşma veya oynama ortaya çıkabilir.

Yaklaşık Olarak Ne Kadar Zaman İçerisinde İşlemler Tamamlanır ?

Bu tamamen hastanın ağız ve diş yapısı ile ilgilidir. Ortalama olarak 5 seansta protez ölçüleri alınarak hazır hale getirilir. Yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde de işlem tamamlanır.