Tam Protez Diş Nedir ?

Genellikle yapımı, diğerlerine göre bir miktar daha zor olan protez şeklidir. Hastanın ağzında dişlerinin bulunmadığı durumlarda; alt ve üst tabaklara protezlerin oturtulması işlemiyle gerçekleştirilir.

Protez Diş Kaç Gün İçerisinde Tamamlanmış Olur ?

Yapılacak çeşitli ölçü ve provalar ile birlikte; 5 seans içerisinde işlemleriniz tamamlanmış olur. Bu da yaklaşık olarak 2 hafta gibi bir süreye tekabül eder.

Tam Protez Dişlere Alışmak Kolay Mıdır ?

Tam protez yapıldıktan sonra; ilk etapta bazı yaralar ortaya çıkabilir. Ancak vuruklar  alındıktan ve oturtma işlemi tamamlandıktan sonra, kendi dişlerinizden farkı olmayacak bir şekilde işlev gösterir.

Tam Diş Protezlerde Temizlik Nasıl Yapılır ?

Bu tarz protez ürünleri, kesinlikle diş macunuyla temizlenmez. Akan bir su altında  sabun ve fırça ile temizlik işlemleri gerçekleştirilir. İsteyenler için bazı özel fırçalar ve temizlik ürünleri de bulunmaktadır. Bir su bardağının içine atılan tablet içerisine protez yerleştirilir ve belirli bir süre beklendikten sonra temizliği sağlanır.

Tam Protez Dişler Ne Kadar Sürede Tamir Edilir ?

Tam olarak protez dişin şekline ve boyutuna göre de sürenin değiştiğini söylemek mümkün. Ancak ağırlıklı olarak 1 ile 2 gün içerisinde, tamir imkanı bulunmaktadır.

Tam Protez Diş Uygulaması Alerjik Hastalarda Kullanılabilir Mi ?

Böyle bir konunun araştırılması için öncelikli olarak neye karşı alerjiniz olduğunun belirlenmesi gerekiyor. Metale karşı alerjiniz varsa; tam protez diş uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Tam protez diş uygulaması yapıldığında, herhangi bir metal kullanılmadığı için bu bir problem oluşturmayacaktır. Ancak akriliğe karşı bir alerjiniz varsa elbette ki bu sorun yaratır.

Uzun Bir Zamandır Kullanılan Tam Diş Protezi Aşınmaya Ve Yerinden Oynamaya Başladıysa ?

Uygulama işlemlerden belli bir süre sonra; hastanın kemik erimesine uğraması veya zayıflaması ile birlikte, protezlerde oynama meydana gelebilir. Kullandığınız proteze besleme işlemi uygulanarak, yeniden uyum gerçekleştirilebilir. Ancak oynama miktarı ciddi boyutlarda ise, tam diş protez işlemini yeniden uygulamak gerekir.

Daha Önceden Yapmış Olduğunuz Protezin Kopyası Yapılabilir mi ?

Daha önceden yaptırmış olduğunuz tam diş protezinden memnunsanız ve kararmalar ortaya çıkmışsa, talep etmeniz halinde bunun tıpatıp bire bir aynısını  yapabiliriz.